Kreta

 

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
sty
14
lut
14
mar
16
kwi
21
maj
24
cze
27
lip
30
sie
29
wrz
27
paź
22
lis
19
gru
16
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
sty
7
lut
7
mar
8
kwi
11
maj
14
cze
17
lip
21
sie
20
wrz
18
paź
14
lis
12
gru
9
Temperatura wody [°C]:
sty
16
lut
15
mar
16
kwi
17
maj
20
cze
23
lip
25
sie
26
wrz
26
paź
24
lis
22
gru
18
Liczba godzin słonecznych [h]:
sty
3
lut
4
mar
6
kwi
8
maj
10
cze
12
lip
13
sie
12
wrz
10
paź
7
lis
6
gru
4

 

9 myśli nt. „Kreta

 1. Sylwia z mężem

  Byliśmy z mężem na Krecie na przełomie maja i czerwca. Było bardzo ciepło 25-30 stopni. Tylko raz padał deszcz, rano ale to chwilkę a potem znów wyszło słonko i był upał. Pozdrawiam

 2. Kacper

  Wróciłem kilka dni temu z Rethymnonu na Krecie. W dniu wyjazdu temp 30 stopni (upał) i tak podobnie było przez cały 7 dniowy pobyt. Zdarzały się dni że było pochmurnie, ale to raczej z rana a później wychodziło słonko i było gorąco. Wieczory chłodniejsze, ale przyjemnie.

 3. Johny

  Piękna pogoda jest również w maju! Byłem tego roku. Nie ma jakiś rewelacji jeśli chodzi o temperaturę wody, ale da się kąpać. Powietrze bardzo przyjemne. Mogą się zdarzyć na pewno jakieś niespodzianki więc jakaś bluza z kapturem nie będzie zbędna. Wielki plus maja – mało ludzi i piękna roślinność!

 4. Asterix

  Kreta to raczej zmienna wyspa. Jeśli np. we wrześniu nie traficie na pogodę na północnej stronie to wynajmijcie samochód i jazda na południe. Odległość nie wielka a różnica może być kolosalna. W lecie raczej obie strony są tak samo ciepłe i słoneczne ale jesienią różnie bywa.

 5. Magda

  Byłam na Krecie a dokładnie w okolicy Chanii w połowie września – było cały czas bardzo gorąco, wieczory również . Raz tylko zdarzyło się późnym popołudniem, że dosyć się zachmurzyło i zaczęło padać. Ale trwało to zaledwie może 20 minut i przestało.

 6. Andrzej Autor wpisu

  Spędziłam na krecie tydzień, na początku października. Pogoda była różna. Ale na zwiedzanie tak jak dla mnie była bardzo dobra. Nie padało, raczej pochmurnie. Temperatura ok.25 stopni i silny wiatr. Nie było strasznych upałów i zbyt duszno. Na kąpiel i opalanie raczej nie było co liczyć.

 7. Maciej

  Czy ktoś był na krecie na tych wakacjach? Jaka pogoda? Wybieram się z narzeczoną i nie wiemy jak się ubrać. Dziękuję za odpowiedzi.

 8. Sylwia i Paweł

  Wróciliśmy 2 dni temu z Krety. Nie ma co brać ciepłych ciuchów szczególnie jeśli lecicie samolotem (zbędne kilogramy). Ewentualnie lekki sweterek i jakąś bluzkę z długim rękawem. Dla narzeczonego koszula z długim rękawem ale myślę, że w ogóle nie będzie mu zimno. Byliśmy tydzień w Hersonisos i ani dnia deszczu. Mamy nadzieje że pomogliśmy.

 9. Sylwia z rzeszowa

  w okresie wakacji długa odzież jest raczej zbedna, ale czasem może się przydać więc lekką bluzeczkę warto zabrać!

Dodaj komentarz